[ultimate_heading source=”post_title” main_heading_color=”#2356e0″ alignment=”right” spacer=”line_only” spacer_position=”middle” line_height=”1″ line_color=”#727272″ main_heading_style=”font-weight:bold;” main_heading_font_size=”desktop:30px;” line_width=”250″ main_heading_line_height=”desktop:36px;” sub_heading_font_size=”desktop:18px;” sub_heading_line_height=”desktop:22px;”]

SETLANS –  NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA OGRZEWANIA

[/ultimate_heading]

REKUPERACJA – ODZYSK CIEPŁA W WENTYLACJI MECHANICZNEJ
sprawdzone i bezpieczne rozwiązanie dla Twojego domu

rekuperacja oszczedność dla Ciebie
  •  zapewniamy kompleksowe przygotowanie i wykonanie instalacji dostosowanej do Twoich oczekiwań i potrzeb;
  • dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań;
  • najdłuższe gwarancje produktowe i zachowanie odpowiedniej wydajności.

Instalacja centralnego systemu wentylacji z odzyskiem ciepła zapewni świeżość powietrza w domu oraz poprawi komfort pracy i nauki. Gwarantuje życie w zdrowym środowisku, bez problemów z pleśnią i układem oddechowym oraz alergią.

Nowe budynki charakteryzują się wysoką szczelnością, dzięki czemu zostają zmniejszone straty ciepła. To właśnie sprawia, że wentylacja stale się niezbędna. Jakość powietrza jest jedną z kluczowych cech przestrzeni życiowej lub roboczej, kluczową dla każdego, kto chce mieć dobre samopoczucie, być wypoczętym i mieć dobrą koncentrację. Jest to możliwe za pomocą systemu wentylacji.

W pomieszczeniach bez wentylacji wzrasta temperatura powietrza, stężenie dwutlenku węgla osiąga wysokie wartości, pojawia się wilgoć, często nieprzyjemny zapach, a w niektórych przypadkach nawet podwyższony poziom rakotwórczego radonu. Życie w takich warunkach może być nie tylko nieprzyjemne, ale również niezdrowe.

Rekuperator – system, który zwraca ciepło z powietrza odpadowego z powrotem do pomieszczeniaW okresie zimowym pomieszczenia są ogrzewane iz pewnością nie bylibyśmy zadowoleni z utraty ciepła, za które płacimy z powodu wentylacji. Dlatego przynajmniej w naszym klimacie rekuperacja ciepła jest jedynym sensownym rozwiązaniem. Wykorzystuje ciepło z powietrza wywiewanego, które jest odprowadzane z pomieszczenia, aby przekazać je do świeżego powietrza, które wpływa do pomieszczenia.Korzystając z systemu rekuperacji w swoim domu zapewniasz:

  • stały dopływ świeżego powietrza  do pomieszczeń mieszkalnych, co podnosi jakość życia,
  • wyedukowany CO2 i nieprzyjemne zapachy,
  • optymalna wilgotność w pomieszczeniu,  zapobiegająca tworzeniu się pleśni ściennych,
  • przefiltrowane powietrze  bez wprowadzania cząstek kurzu,
  • przy zamkniętych oknach  praktycznie bez  hałasu z zewnątrz  ,  który jest typowy dla otwartych okien,
  • zapewnia również możliwość podgrzewania, dogrzewania i schładzania powietrza.
polski